INDIKÁTOROK
Első indikátor
üres Nincs definiálva
Második indikátor
üres Nincs definiálva
ALMEZŐK
$a Terjedelem (ismételhető)
$b Egyéb fizikai jellemzők (nem ismételhető)
$c Méret (ismételhető)
$e Mellékletek (nem ismételhető)
$f A dokumentumegység típusa (ismételhető)
$g A dokumentumegység mérete (ismételhető)
$3 A megjelölt anyagegységek (nem ismételhető)
$6 Kapcsolatok (nem ismételhető)
$8 Mezőkapcsoló és sorozatszám (ismételhető)
ALKALMAZÁSA
A számokat mindig arab számmal kell leírni a következő adatelemekben:
- a számozatlan oldalak, lapok megállapított száma,
- a számozatlan táblaoldalak, táblalapok száma,
- a kötetek (vagy a kiadvány más fizikai egységeinek) darabszáma,
- a számozatlan illusztrációk száma,
- a méret, rétnagyság (2o, 4o, 8o, 12o, 16o, 32o stb.),
- a számozatlan mellékletek száma.
A számjegyként használt görög betűket a megfelelő arab számra kell átírni. Az 500-as mezőben viszont jelezni kell, hogy a kiadványban görög számok olvashatók.
Az összefüggő számozású lapok, oldalak vagy hasábok számsorából az utolsó számot kell leírni, a kiadványban lévő számozásnak megfelelően arab vagy római számmal. A római számokat a megfelelő nagybetűkkel és a modern írásmódban kell megadni. Ha a kiadványban a lapokat (oldalakat, hasábokat) számok helyett betűk sorával jelölték, akkor a megfelelő számozási egység jele (fol., p., col.) előtt az első és az utolsó betűjelet kötőjellel összekapcsolva kell leírni. Ha a számozás többször újra kezdődik, valamennyi számsor utolsó lapjának (oldalának, hasábjának) számát le kell írni, az egyes adatokat vesszővel (,) elválasztva. A számokkal jelölt részek első és utolsó számadatát kötőjellel összekapcsolva kell közölni, ha a számsor nem 1-gyel (vagy római I-gyel) kezdődik.
Ha a számsor utolsó számozott lapján, oldalán vagy hasábján a szám hibás, akkor azt úgy kell leírni, ahogy a kiadványban van, és utána szögletes zárójelben a „recte:” kifejezést követően a helyesbített számot kell megadni. pl.: XIV, 823 [recte: 328] p.
Ha a leíráshoz csonka példány áll a rendelkezésünkre, akkor fel kell kutatni egy teljes példányt, a hiányt pedig jelölni kell 562 ## $a mezőben.
Az ívréteket és füzetjelzéseket az 300 $c mezőben a cm-ben jelzett méretet követően zárójelben adhatjuk meg (leggyakoribb ívrétek: kétrét – folio [2o], negyedrét – quarto [4o], nyolcadrét – octavo [8o], tizenkettedrét – duodecimo [12o].) Az ívjelzést az 500-as mezőben jelezzük (1601 előtti nyomtatványok esetében mindenképpen).
Rövidítések a leggyakoribb terjedelmekhez: col. columna (hasáb); fol. folio (ívrét); p. pagina (oldal); t. tabula (tábla); t.fol. tabulae folio (táblalap).
(Részletesen lásd a modern könyvek katalogizálási segédletét.)